Nieoficjalne forum o Tibii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2007-05-05 15:58:08

Tibian

Lider

Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 8
Punktów :   

Ogólnie o menadżeże zadań

Pisze, chociaż jeszcze nie wiem co napisze, bo nie wiem w ogóle po co piszę, ale napiszę

Aby przyśpieszyć pracę komputera wciśnij i przytrzymaj ALT + CTRL + DELETE.
W oknie, które się pojawi kliknijcie w zakładkę "Procesy".
Możecie tutaj zamknąć zbędne programy.
Usuwajcie procesy, które w "Nazwie użytkownika" mają "Wasza nazwa" (u mnie to Discovery).
Nie usuwajcie nigdy z Systemu lub Usługa Lokalna / Usługa Sieciowa - może się schrzanić internet.
Nie usuwajcie również procesów takich jak:
- explorer.exe - odpowiedzialny za pulpit
- ati2evxx       - u mnie jest odpowiedzialny za kartę graficzną (u Was może być inna nazwa)
- firefox.exe lub IEXPLORE - jest to Wasza przeglądarka (jak usuniecie proces - wyłączy się Wam ta strona)

W zakładce Aplikacje macie podane programy, które są włączone na pulpicie.
Tutaj nie zamykajcie ich, bo to trwa o wiele dłużej niż w Procesach.

W zakładce Wydajność macie możliwość sprawdzić, czy Wasz PC chodzi szybko i spokojnie, czy jest spowolniony, np.
- jeżeli macie włączoną jakąś grę to Użycie procesora będzie podwyższone - PC się tnie jak cholera
Aby zwiększyć możliwości Procesora usuńcie zbędne programy (o tym powyżej) i wyłączcie gry.

W zakładce sieć pokazane jest w procentach natężenie internetu.
W zależności jaki macie internet patrzcie na inny dział. U mnie są pokazane działy Połączenie lokalne i Neostrada TP. Czym więcej stron macie włączonych lub gdy oglądacie jakiś filmik na stronie Wykorzystywanie sieci będzie większe.

W Użytkownicy macie podaną ilość włączonych kont. Jeżeli na PC masz 2 konta, to to Ci się pokaże (jeśli masz 2 włączone).

Tyle podstawowych informacji o menadżerze zadań Wam powinno wystarczyć.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.musa.pun.pl www.timik2.pun.pl www.poke-destiny.pun.pl www.cold-wars.pun.pl www.yaoirpg.pun.pl